Masz pytanie? Masz odpowiedź.

Jak skonfigurować Windows 8 kiedy z komputera korzysta dziecko? sugestia Nowe

Lenovo Polska
Zgłoś naruszenie zasad

Komentarze

4 głosów
Master_Tech
Master_Tech
Ze strony windowsa ---> http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/set-parental-controls#1TC=windows-7

"Kontrola rodzicielska pomaga zarządzać sposobem korzystania z komputera przez dzieci. Można na przykład nałożyć ograniczenia dotyczące godzin, w których dzieci mogą korzystać z komputera, gier, w które mogą grać, a także programów, które mogą uruchamiać.

Gdy Kontrola rodzicielska zablokuje dostęp do gry lub programu, jest wyświetlane powiadomienie informujące o zablokowaniu programu. Dziecko może kliknąć link w powiadomieniu, aby poprosić o zezwolenie na dostęp do tej gry lub programu. W takim przypadku można zezwolić na dostęp, wprowadzając informacje o koncie użytkownika.

Do skonfigurowania Kontroli rodzicielskiej dla dziecka jest potrzebne konto administratora. Przed przystąpieniem do dalszych czynności należy upewnić się, że każde dziecko, dla którego ma zostać skonfigurowana funkcja Kontroli rodzicielskiej, ma standardowe konto użytkownika. Kontrola rodzicielska może być stosowana tylko do standardowych kont użytkowników. Aby uzyskać więcej informacji o kontach użytkowników i ich konfigurowaniu, zobacz temat Co to jest konto użytkownika?

Oprócz metod kontroli dostępnych w systemie Windows można zainstalować pochodzące od innego dostawcy usług dodatkowe funkcje kontroli, takie jak filtrowanie sieci Web i raportowanie aktywności. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Jak dodać dodatkowe funkcje kontroli rodzicielskiej?.

Aby włączyć Kontrolę rodzicielską dla standardowego konta użytkownika

Otwórz narzędzie Kontrola rodzicielska, klikając przycisk StartObraz przycisku Start, klikając polecenie Panel sterowania, a następnie w obszarze Konta użytkowników i Filtr rodzinny klikając pozycję Konfiguruj ustawienia kontroli rodzicielskiej dla wszystkich użytkowników.‌ ‌ Wymagane uprawnienia administratora Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.

Kliknij standardowe konto użytkownika, dla którego chcesz ustawić kontrolę rodzicielską. Jeśli standardowe konto użytkownika nie zostało jeszcze skonfigurowane, kliknij opcję Utwórz nowe konto użytkownika, aby skonfigurować nowe konto.

W obszarze Kontrola rodzicielska kliknij opcję Włączona, egzekwuj bieżące ustawienia.

Po włączeniu Kontroli rodzicielskiej dla standardowego konta użytkownika należącego do dziecka można modyfikować następujące pojedyncze ustawienia kontroli:

Limity czasu. Można określić limity czasu, w którym dzieci mogą logować się do komputera. Uniemożliwia to dzieciom logowanie się w określonych godzinach. Dla każdego dnia tygodnia można ustawić inne godziny logowania. Jeśli w momencie upłynięcia przydzielonego czasu dziecko będzie zalogowane, zostanie wylogowane automatycznie. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Kontrolowanie czasu używania komputera przez dzieci.

Gry. Można kontrolować dostęp do gier, określać poziom klasyfikacji wiekowej, wybierać typy zawartości, które mają być blokowane, a także zezwalać na niesklasyfikowane lub konkretne gry albo je blokować. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Wybieranie gier, w które mogą grać dzieci.

Zezwalanie na określone programy lub ich blokowanie. Ta dziedzina kontroli pozwala na uniemożliwienie dzieciom uruchamiania programów, których nie powinny używać. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Uniemożliwianie dzieciom korzystania z konkretnych programów."

2015-02-02 17:07

Zgłoś naruszenie zasad

1 głos
Mirek1
Mirek1
Należy utworzyć w systemie Windows specjalnie przygotowane konto dla dzieci. Dzięki niemu możliwe będzie otrzymywanie raportów o aktywności dziecka oraz będzie można za pomocą funkcji Bezpieczeństwo Rodzinne ustawić dodatkowe limity, np: zablokować dostęp do określonych programów/aplikacji (albo wszystkich), ustawić limity na dostęp do komputera tylko w określony godzinach i dniach.
Więcej można znaleźć pod adresami:
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/family-safety
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/set-up-family-safety#set-up-family-safety=windows-8

2015-02-03 18:05

Zgłoś naruszenie zasad

1 głos
c0d3rpl
c0d3rpl
Wchodzimy Panel Sterowania następnie Konta i Bezpieczeństwo rodzinne potem Bezpieczeństwo rodzinne i Dodaj konto dziecka i szukamy konta i wybieramy Edytujemy konto wybierając opcję Dziecko

2015-02-11 00:07

Zgłoś naruszenie zasad

0 głosów
mazdamer
mazdamer
Towarzyszyć dziecku, to najlepsze zabezpieczenie:-)

2015-02-04 00:39

Zgłoś naruszenie zasad

0 głosów
adam9903
adam9903
Najlepiej po prostu porozmawiać z dzieckiem na temat zagrożeń w internecie i postarać się uświadomić mu czego nie powinien robić w sieci. Z doświadczenia wiem, że instalowanie oprogramowania blokującego strony, ograniczające możliwości dziecka przy komputerze tylko motywuje je do poszukiwania sposobów na złamanie tych zabezpieczeń.

2015-02-09 22:00

Zgłoś naruszenie zasad

0 głosów
MRAF
MRAF
Windows 8
Tworzenie konta dla dziecka... Musimy zalogować się na konto administratora, ponieważ wymagane są odpowiednie uprawnienia by wprowadzać zmiany.

Po otworzeniu paska Charm Bar wybieramy opcję "Ustawienia", a następnie "Zmień ustawienia komputera".
W nowym oknie wybieramy, z menu po lewo, pozycję "Użytkownicy".
Klikamy na znajdującą się na samym dole opcję "Dodaj użytkownika".
Teraz do dyspozycji mamy kilka możliwości. W przypadku, gdy dziecko posiada już swój adres e-mail, wystarczy wprowadzić go w odpowiednie pole. Następnie musimy wybrać opcję "Dalej".

A jeżeli dziecko nie posiada swojego adresu e-mail? Możemy stworzyć konto, dzięki temu otrzymamy adres e-mail. W tym celu należy wybrać opcję "Utwórz konto, aby otrzymać nowy adres e-mail" i postępować zgodnie z instrukcją. Do dyspozycji mamy również drugą opcję, mianowicie konto lokalne (bez użycia adres e-mail). Wybieramy pozycję "Zaloguj się bez użycia konta Microsoft", po czym "Konto lokalne".
Pamiętamy o zaznaczeniu pola "Czy to konto należy do dziecka? Włącz ustawienie Bezpieczeństwo rodzinne, aby otrzymać raporty o tym, w jaki sposób korzysta ono z komputera". Na końcu klikamy "Zakończ".

* Monitorowanie aktywności

Konto dziecka jest monitorowane automatycznie, m.in. zbierane są informacje o odwiedzanych stronach WWW. By uzyskać dostęp do raportu aktywności musimy zalogować się w usłudze Bezpieczeństwo rodzinne. Następnie wybieramy "Wyświetl raport o aktywności".

Do dyspozycji mamy trzy zakładki dostarczające różne informacje, pierwsza z nich to "Podsumowanie", która zawiera ogólne informacje. Znajdziemy tutaj podsumowanie najczęściej odwiedzanych stron internetowych, wyszukiwane frazy oraz działania związane z aplikacjami.

Druga zakładka to "Aktywność sieci Web", czyli szczegółowe informacje dotyczące stron oglądanych przez dziecko. Znajdziemy tutaj informacje o liczbie wizyt, kiedy witryna została odwiedzona itp. Dane mogą być filtrowane i sortowane według potrzeb. Mamy możliwość szybkiego zablokowania dostępu do konkretnej strony lub podstrony, w tym celu klikamy na przycisk "Wybierz", następnie na "Blokuj...".

Ostatnia opcja to "Aktywność na komputerze", tutaj znajdziemy szczegółowe dane dotyczące sesji, używanych aplikacji, pobieranych plików, gier oraz materiałów pobranych ze sklepu. Dane są wyświetlane w przejrzystej formie, dzięki temu analiza dużej ilości danych nie zabiera nam cennego czasu. Podobnie jak w przypadku stron internetowych, dane mogą być sortowane.

* Konfiguracja ograniczeń

Oczywiście samo monitorowanie aktywności to nie wszystko, mamy również możliwość dowolnego ograniczania dostępu do wybranych elementów. Zmian dokonujemy także na stronie Bezpieczeństwo rodzinne, jednak po zalogowaniu wybieramy pozycję "Edytuj ustawienia" wyświetloną obok nazwy użytkownika.

Ograniczanie dostępu do stron
Możemy decydować jakie strony może oglądać dziecko. Witryny mogą być filtrowane według zdefiniowanych kategorii, jak również według pojedynczych domen. By włączyć ograniczenie dostępu, przechodzimy do "Filtrowanie zawartości sieci Web", wybieramy opcję "Włącz filtrowanie sieci Web" i klikamy "Zapisz". Na tej samej stronie mamy możliwość wyboru kategorii stron, do których dziecko będzie miało dostęp. Na samym dole znajdziemy również opcję "Blokuj pobieranie plików".

* Ograniczenia czasowe

Usługa Bezpieczeństwo czasowe pozwala zdefiniować liczbę godzin, przez które dziecko może korzystać z komputera w określonych dniach. Dodatkowo możliwe jest definiowanie w jakich godzinach dostęp do komputera jest zablokowany.

Klikamy na pozycję "Ograniczenia czasowe", która znajduje się po lewej stronie. Pierwsza opcja to "Dozwolone", zaznaczamy pole "Włącz" i ustawiamy jak długo dziecko może korzystać z komputera. Domyślnie tydzień podzielony jest na dwie części, klikamy na niewielki, szary trójkąt i już możemy definiować czas dla konkretnych dni tygodnia. Na koniec pamiętamy o kliknięciu na "Zapisz".

* Ograniczenia dla gier i Sklepu Windows

Mamy możliwość ograniczenia dostępu do konkretnych gier, a również dla gier z wybranej kategorii. Ograniczenia te wpływają również na aplikacje pobierane ze Sklepu Windows. Przechodzimy do "Ograniczenia dostępu do gier" i na samym początku zaznaczamy opcję "Włącz ograniczenia". Teraz decydujemy o dozwolonych kategoriach gier, usługa Bezpieczeństwo rodzinne udostępnia różne systemy klasyfikacji treści, m.in. popularne PEGI

MRAF

2015-02-10 20:14

Zgłoś naruszenie zasad

0 głosów
wojtek0569
wojtek0569
Zrzut ekranu %28538%29
Panel Sterowania -> Konta i Bezpieczeństwo rodzinne -> Bezpieczeństwo rodzinne -> Dodaj konto dziecka -> szukamy konta i wybieramy Edytuj -> wybieramy opcję Dziecko

Po tej operacji będziemy mogli ustalić z jakich treści dziecko będzie mogło korzystać na komputerze.

2015-02-10 23:50

Zgłoś naruszenie zasad

0 głosów
krzysztofD
krzysztofD
wchodzimy w ustawienia kont użytkowników i klikamy utwórz nowe konto i klikamy na typ konta i wybieramy dziecko i klikamy załóż i gotowe

2015-02-11 00:03

Zgłoś naruszenie zasad