Masz pytanie? Masz odpowiedź.

Na co zwrócić uwagę szukając laptopa do gier? sugestia Nowe

Lenovo Polska

Komentarze

7 głosów
azrik
azrik
Laptop do gier jest kontrowersyjnym kompromisem.
Urządzenia do gier potrzebują bardzo wydajnych podzespołów co wiąże się z rozbudowanymi systemami chłodzenia i co prowadzi do bardzo dużych utrudnień miniaturyzacji, która jest konieczna w takich urzadzeniach jak laptopy.
Przykładem mogą być nowsze gry, które w przypadku podzespołów komputerów stacjonarnych z wysokiej półki (szczególnie kart graficznych) potrafią stanowić wyzwanie. Ich uruchomienie na laptopie może ograniczyć się wyłącznie do najniższych ustawień wydajnościowych.

Jeśli to nie zniechęciło Cię do wybrania laptopa jako urządzenia do gier, musi on posiadać na dzień dzisiejszy przynajmniej procesor z serii i7 najlepiej faktycznie posiadający 4 rdzenie fizyczne (nie wirtualne), minimum 6 GB RAM, oraz kartę graficzną z topowych serii mobilnych.

2015-02-03 14:39


7 głosów
danek121
danek121
Przy wyborze jakiegokolwiek laptopa musisz najpierw zadać pytanie sobie na co ci będzie potrzebny ten laptop i ile możesz wydać pieniędzy na niego, gdy już się zdecydujesz:

Pierwszą rzeczą będzie wybranie wygodnych dla ciebie parametrów czyli jeśli chciałbyś wziąć się za nagrywanie filmów z gier czy samo granie w dobrej jakości gry na pewno Procesor musi być minimum 4 rdzeniowy oraz taktowanie rdzenia musi posiadać 3 / 3,5 GHz. Kolejnym podzespołem, który będziesz musiał się dokładnie przyjrzeć to Karta Graficzna, która też nie małe pieniądze będzie kosztować, ale pamiętaj, że przy wyborze laptopa kartę graficzną lepiej na start kupić dobrą niż później biegać po serwisach i płacić za to by wymienili ci na inną w razie jej kupna(chociaż nie zawsze jest to możliwe). Parametry, na które musisz zwrócić uwagę przy wyborze Karty Graficznej to:
- liczba potoków renderujących
- ilość jednostek PixelShader
- ilość jednostek VertexShader
- wielkość pamięci
- typ zastosowanej pamięci
- prędkość wypełniania (wydajność układu)
- szyna danych pamięci
- Przepustowość pamięci
Z kolei jeśli już wybierzesz te dwa podzespoły zostanie po prostu wybór pamięci RAM i jeśli chodzi o przypadek, który tu omawiamy, to minimum 8GB oraz warto sprawdzać czy system jest 64bitowy ponieważ wersje 32 bitowe, mają okrojone możliwości. Jeśli chodzi o komputer do gammingu to by było na tyle, ale jeśli chcesz komputer do biura to wystarczy od 2 do 4 GB pamięci RAM, procesor z dwoma rdzeniami ok 2.5/3 GHz.

2015-02-10 23:43


1 głos
Master_Tech
Master_Tech
Należy zwrócić uwagę na:
- kartę graficzną
- procesor
- pamięć ram
Test na : http://gadzetomania.pl/1328,najlepsze-laptopy-do-gier-na-kazda-kieszen-a-d-2014

2015-02-02 16:59


1 głos
Trebor
Trebor
Wybór odpowiedniego laptopa do gier to nie lada wyzwanie.

Najważniejsze to:
-Procesor klasy i5 lub nawet i7. Dla mniej wymagających może być to jednak i i3. Ważne, żeby nie był to procesor z serii U (energooszczędny) tylko najlepiej M lub MQ. Dlaczego? Do gier potrzebujemy jak najwyższego taktowania :) Obsługa 4 wątków (nawet w Hyper-Threadingu) wystarczy. Ważne by zwrócić
-Karta graficzna najlepiej Nvidia Maxwell. Natomiast trzeba uważać. Nvidia w jednej serii potrafi mieszać dwie architektury. Mowa tutaj oczywiście o np. mobilnej serii 8xx. Gdzie Nvidia 860M to Maxwell, a już np. 870M to Kepler :) Warto też pomyśleć o karcie z minimum 3-4GB pamięci.
-Dysk twardy odpowiednio duży (1TB) najlepiej 7200 obr./min. Jest to istotne, gdyż HDD to element mechaniczny :)
-Niektórzy producenci wprowadzają laptopy z mechanicznymi klawiaturami. Może warto się nad nimi zastanowić?
-RAM. 8GB to wystarczająca ilość.

Reszta to własne predyspozycje.

2015-02-03 14:47


1 głos
daca4
daca4
najważniejsza jest karta graficzna
następnie procesor (dla mniej wymagających seria i3 lub odpowiednik AMD)
pamięć RAM minimum 4GB
dysk twardy (mała ilość pamięci może nie wystarczyć na najnowsze produkcje), a więc sam mało pojemny dysk SSD na nie wiele może nam się zdać

2015-02-03 14:56


1 głos
jaro
jaro
Na specyfikację. Wybrać najlepszą grę w którą chce się grać. Sprawdzić wymagania gry i do nich dopasować laptopa.

2015-02-03 15:12


1 głos
patryk801
patryk801
Najważniejszym aspektem, przy wyborze odpowiedniego laptopa do gier jest sprawdzenie, czy posiada wystarczająco dobrą dedykowaną kartę graficzną, a kolejno inne podzespoły, jak procesor, czy ilość pamięci RAM.

2015-02-04 20:23


1 głos

0 głosów
papik1983
papik1983
Laptop do gier to bardziej złożone zagadnienie.
Producenci często dysponują specjalną serią laptopów przeznaczonych dla graczy i najlepiej szukać właśnie w tej kategorii. Rzecz jasna, laptopy te są często znacznie droższe od tych typowo multimedialno biurowych.

Generalnie laptop do gier powinien być wyposażony w mocny procesor. Minimum klasy Intel Core i5 albo i7. 8GB lub więcej pamięci RAM. Mocną kartę graficzną z wyższej półki.
Odpowiednio duży dysk twardy (1TB lub więcej) lub kombinację dysków SSD (na system) i tradycyjny dysk 1-2TB na dane. Współczesne gry potrafią zajmować dziesiątki gigabajtów więc duży dysk to podstawa.

Reszta komponentów również jest istotna. Okazać się może, iż standardowy 15" laptop jest za mały dla gracza. Często występują modele 17" i większe - dedykowane właśnie graczom. Modele nie są może tak mobilne jak ich mniejsi bracia ale mają zwykle mocną konfigurację sporo dodatkowych funkcji.

2015-02-03 14:24


0 głosów
ninja4ever
ninja4ever
Należy zwrócić uwagę na:
- procesor i5 wystarczy całkowicie w przypadku gier, i7 można wybrać gdy będzie się korzystać z bardziej zaawansowanych programów (np.: photoshop, cad itd) a nie tylko grać, należy także zwrócić uwagę na serię procesora, najlepiej wybrać procesor z dopiskiem m lub h
- kartę graficzną, należy wybierać karty z odpowiednią szyną pamięci min 128 bit i pamięciami gddr 5, poszczególne karty mobilne wraz z parametrami można sprawdzić na stronie notebookcheck, należy unikać kart typu gt 710m, gt 720m, gt 730m, i analogicznych
- ram w obecnych czasach min 8 GB w przypadku gier
- ssd mile widziany, bardzo podnosi komfort korzystania z laptopa oraz kulturę pracy
- matryca full hd matowa, błyszcząca potrafi doprowadzić do szału
- klawiatura podświetlana to też +

2015-02-03 16:42


0 głosów
Mirek1
Mirek1
Kupując laptopa kieruj się (kolejność ma znaczenie):
- grafiką
- matrycą (wyświetlaczem) - musi się cechować wysoką rozdzielczością, i należy wybrać odpowiedzi rodzaj matrycy (matowa bądź błyszcząca, według własnych referencji)
- procesorem
- pamięcią RAM
Trzeba pamiętać o dużym dysku - dzisiejsze tytuły są naprawdę zasobo-żerne również jeżeli chodzi o miejsce na dysku. Co do dysku to dobrym rozwiązaniem było by kupienie laptopa z dwoma rodzajami dysków (SSD i HDD), ten pierwszy umożliwia błyskawiczny start systemu operacyjnego (nawet kilku krotnie), można na nim zainstalować (jeżeli starczy miejsca :)) swoją ulubioną grę (czas uruchamiania zimniejszy się drastycznie).
Najlepszym rozwiązaniem są laptopy przystosowane do gier, są drogie w zakupie ale ich specyfikacja pozwala zagrać niekiedy w nowe gry przy full detalach :)

2015-02-03 16:58


0 głosów
James100
James100
Na kartę grafiki. Na drugim miejscu jest odpowiedni procesor.

2015-02-03 19:28


0 głosów
scarone
scarone
Odpowiedz jest prosta wydajny procesor i grafika pamięć można rozszerzyć dysk wymienić, ale tych 2 elementów już nigdy się nie wymieni. Powinniśmy zwrócić uwagę też na konstrukcję urządzenia takie urządzenie musi mieć odpowiednią konstrukcje chłodzenie

2015-02-03 19:51


0 głosów
bobsky
bobsky
Karta graficzna i procesor to elementy na których należy skupić się w pierwszej kolejności. Największym problemem jest odprowadzenie ciepła z podzespołów. Obecnie dostępne laptopy z dwiema kartami graficzymi pracującymi w systemie SLI w zupełności wystarczają by uruchomić najnowsza gry w najwyższych rozdzielczościach i z maksymalną ilością szczegółów. W tym przypadku trudno jednak o wbudowany napęd DVD - po prostu nie ma na to miejsca. Na szczęście wszystkie najnowsze produkcje ściągs się po prostu z internetu i aktywuje się za pomocą klucza, więc napędy są krótko mówiąc niepotrzebne. Archiwizację danych robi się obecnie w chmurze, na dyskach zewnętrznych itd. Bardziej uparci mogą zastosować zewnętrzny napęd DVD. Wracając do systemu SLI warto przejrzeć ofertę Lenovo z serii Ideapad. Jeśli chodzi o procesor to i7 robi dię już standardem i nie warto z niego rezygnować na rzecz starszych rozwiązań
Kolejny ważny element to matryca. I tu szukamy takiej z najlepszym kątem widzenia i odzwierciedleniem barw. To na początek. Bo potem jeszcze system audio, wytrzymała i ergonomiczna klawiatura. RAM. I już mamy super maszynę do gier.

2015-02-03 19:57


0 głosów
mazdamer
mazdamer
Taniej będzie kupić PC do grania:-) A poważnie to wszystko zależy w co chcemy grać? Nowsze gry wyższe wymagania:-)

2015-02-03 20:50


0 głosów
noldziu
noldziu
Patrzymy na grafikę , procesor i pamięć RAM.
Dzięki dobrej grafice np. firmy nvidia, będziemy mogli cieszyć się dobrą jakością obrazu, ciekawymi efektami itd. Procesor oraz pamięć RAM pozwolą utrzymać płynność i szybkość działania laptopa.

2015-02-03 21:28


0 głosów
D0min
D0min
Laptop do grania to zdanie które samo w sobie się wyklucza.
Wszystko zależy od tego w co chcemy grać i jakim budżetem dysponujemy.
Laptopy dedykowane do grania jak np Dell Alienware kosztują ok 8-12 tyś
Jeżeli już koniecznie chcemy laptopa do grania to należy zwrócić uwagę na:
Procesor, ilość rdzeni, taktowanie rdzeni oraz z jakiej serii jest procesor np.
Intel i5 4200U jest to procesor 2 rdzeniowy(4 wątkowy) niskonapięciowy o taktowaniu 1,6GHz na rdzeń
Intel i5 4200M jest to procesor 2 rdzeniowy (4 wątkowy) o taktowaniu 2,5GHz na rdzeń
Generalnie do grania polecam szukać procesorów Intel z oznaczeniami M lub HQ

Pamięć ram
Zwracamy uwagę na ilość oraz taktowanie, minimum pamięci to 4GB
Najlepiej gdyby laptop był wyposażony w pamięci coanjmniej 8GB ddr 3 sodimm 1600MHz

Dysk twardy
Im szybszy tym lepszy. Do wyboru są dyski HDD oraz SSD.
SSD - do 5x szybsze niz standardowe dyski HDD, szybsze uruchamianie, niższe zuzycie energii, brak ruchomych elementów. Dość duża cena w stosunku do oferowanej pojemności. Do gier absolutne minimum to 256GB
HDD standardowy dysk twardy o prędkości obrotowej 5400 lub 7200 obrotów na minutę, tani w porównaniu z dyskami ssd.

Karta graficzna koniecznie zawnętrzna. Karty typu Intel HD nie nadają sie do grania. Minimum to GF740M, im wyższy numer przy modelu karty graficznej tym lepiej (teoretycznie) bo np karta o oznaczeniach 660 będzie mocniejsza niż np 720, cyfra na poczatku oznacza generację karty graficznej a kolejne 2 cyfry przedział wydajnościowy.
GF 720-słaba
GF 740 - mocniejsza ale bez rewelacji
GF 760 - mocna
GF 780 - topowy model bardzo mocna

2015-02-04 12:48


0 głosów
kizersoze
kizersoze
Istnieją laptopy dedykowane do gier. Jednak laptop z uwagi na swoją charakterystykę – integralna budowa - nie pozwala z założenia na łatwą wymianę podzespołów. Ograniczenia dotyczą również rozmiarów ekranu/wyświetlacza. W obecnym świecie ewolucja oprogramowania a gier w szczególności, wymusza bardzo szybko zmiany co do parametrów sprzętu. Decydując się na zakup laptopa musimy założyć, że następna wersja naszej ulubionej gry zmusi nas do wymiany laptopa na nowszy. Z tego powodu takie rozwiązanie jest nieoptymalne.

2015-02-04 13:27


0 głosów
El Statuto
El Statuto
Laptop do gier to dosyć ciężka sprawa, koszt sprzętu który pozwoliłby na uruchomienie najnowszych gier przy użyciu najwyższych ustawień graficznych będzie na pewno wysoki. Kolejnym aspektem na pewno będzie brak możliwości rozbudowy laptopa czego nie uswiadczymy przy jednostkach stacjonarnych. Choć jak to mówią dla chcącego nic trudnego i jeśli masz duży budżet to można wybrać laptopa z wydajnym procesorem i porządną kartą graficzną który poradzi sobie z najmocniejszymi tytułami, jednak szukając sprzętu dla siebie zwróćcie uwagę na wydajność podzespołów a nie ich ilość, często i5 jest wydajniejsza niż i7.

2015-02-04 13:55


0 głosów
TeCzoWy
TeCzoWy
Podejmując decyzje zakupu laptopa służącego do gier musimy podjąć kilka decyzji, które mają znaczny wpływ na rodzaj i klasę sprzętu.
Zastanówmy się:
1. W jakie gry gramy, nie każde mają wygórowane wymagania (wychodzę jednak z założenia, że wybieramy hardcorowo)
2. Jaki pułap cenowy nas interesuje, bez ogródek zapewniam, że nic sensownego poniżej 4000 sie nie znajdzie.
3. Wymazać należy słowa ultrabook, lekki, cienki. To dla naiwnych, którym wmówi się, że ładnie wygląda, więc jest bardzo wydajny.
4. Podejmij decyzję czy jesteś szalony i kupujesz to co chcesz.
Jeżeli już podjęte najważniejsze decyzje, karta płatnicza bez limitu to można podejść do zakupów.
Na dzień dzisiejszy najlepsze rozwiązania to specjalizowane komputery tzw. gaming laptop, jest ich sporo na rynku, ich odpowiednik PC jest, co najmniej 30% tańszy.
W tej klasie sprzętu kryje się:
- procesor najczęściej Intel i7 serii 4xxxyQ
- karty graficzne w najgorszym przypadku nVidia GTX870M (5000zł), czy może GTX 970M, a w najlepszych konfiguracjach np. dual 2x NVIDIA GeForce GTX 880M SLI (~10000 - ~15000)
- pamięć rzecz względna, ale tu pułap zaczyna się od 8GB, a najczęściej jest 16GB, choć i 32GB się trafia (ale bez przesady, na polskie realia postawmy 8GB jako minimalną podstawę)
- dysk dla ubogich (klasycznie reklamowane 1TB) lub dla graczy absolutne minimum 256GB SSD (lub kombinacja mały SSD + klasyk = zobacz Alienware), ale jak jest możliwość to nastawiamy się na dwa dyski SSD (ale bywają i 3 lub mieszanina hybryd itp).
- najmniejszy problem to rozmiar, większość to 17", ale oczywiście mniejsze też są. Rozdzielczość ekranu tu i tak nie będzie gorsza niż 1920x1080 więc bez obaw.
- jednym z elementów, które wbijają znajomych to design, nazwa, marka, ale tych nie będę wymieniał aby nie sugerować się samemu, to tylko marketing (niestety na mnie działa :) )
- do tego odrobina dźwięku, ale tu KAŻDY chwali się najlepszym, więc pomijamy, aby nie myśleć za dużo.
- na dokładkę klawiatury posiadają dodatkowe funkcje przydatne w grach, są programowalne, a nawet specjalizowane pod konkretne gry.

Życie skłania nas do wyborów, więc podzieliłem świat na tych, co chcą sprzęt, tych co mają budżet i tych co są szalonymi maniakami, a więc poniżej taki mały podział (szukać może znajdzie się lepsze, kto szuka ten nie błądzi):
1. Dla ograniczonych finansowo (i7 4xxxyQ, 8GB, GeForce GTX 860M lub 870M, w najtańszych zapominamy o dysku SSD, ale jak się poszuka to lepiej dopłacić 200zł i brać z SSD)
- ASUS G750, G770, N551 - szeroki wachlarz konfiguracji (do 1TB SSD), nazwałbym to celowym mieszaniem w głowie, można trafić lub wtopić.
- Lenovo Y70-70, Y50-70 - prosta linia, łatwo dobrać konfigurację, kilka modeli, jak określi się wymagania: dysk i pamięć to zostanie sztuka.
- MSI GE70, GT70 - sporo, może nie masowo jak ASUS, ale też spora linia i należy uważać przy wyborze


2. Dla zamożnych i może dla mnie :) (wystarczy przynajmniej na rok)
- DELL Alienware (i7-4xxxyQ, NVIDIA GeForce GTX 880M, 80GB SSD + zwykły dysk, 16 GB)
- ASUS G751JT-T7010D (od 256GB SSD + 1TB HDD, od 16GB, GeForce GTX 970M lub 980M)
- MSI GS70 2QE(Stealth Pro)-409XPL (256GB SSD + 1TB HDD, 16GB, GeForce GTX 970M)

3. Dla szalonych, o ceny nie pytać.
- swego czasu podobał mi się Aorus X7 V2 (i7-4860HQ, 2x nVidia GTX 860M SLI 8GB, 3x 128GB SSDs, 16GB)
- DELL Alienware (i7-48xxyQ, 2x NVIDIA GeForce GTX 880M, 960GB SSD, 32 GB)

Tego nawet nie będę proponował szalonym:
MSI GT80 2QE(TITAN SLI) - w tym modelu płacimy za i7-4980HQ oraz 2 x NVIDIA GeForce GTX 980M, przydałoby sie jeszcze zmienić w nim dysk na 1TB SSD. Cena około 20 tys.

Można rozejrzeć się za:
- ChillBlast
- Scan 3XS Graphite
- Aorus np. X3 Plus (Gigabyte)
- Schenker XMG
- Origin EON
- Digital Storm
- Razer Blade (piękna maszynka)

ZAPAMIĘTAĆ, że nie należy sugerować się nazwą, ponieważ pod jedną nazwą znajduje się wiele różnych konfiguracji (np. DELL Alienware potrafi kosztować 5 000 i 15 000)
Powodzenia w wyborze.

2015-02-04 22:53


0 głosów
kacperwinternecie
kacperwinternecie
na kolor obudowy, im bardziej czarna, albo im bardziej czerwona tym lepiej

2015-02-05 00:37


0 głosów
barek04
barek04
Laptop nie jest do grania ;) tyle w temacie ;)

2015-02-05 09:37


0 głosów
MRAF
MRAF
Zestawienie pt. „Jaki laptop wybrać” jest skierowane do mniej zaawansowanych Czytelników, którzy nie mają dogłębnej wiedzy na temat mobilnych procesorów, kart graficznych czy charakterystyk wyświetlaczy w laptopach i jedynie poszukują odpowiedzi na pytanie postawione w nagłówku.

Rozglądając się za nowym laptopem, należy odpowiedzieć sobie na dwa podstawowe pytania. Pierwsze brzmi, oczywiście: „Na jaki wydatek mogę sobie pozwolić?”, drugie zaś: „Do czego będę używać komputera?”. Kategorie urządzeń podzieliliśmy więc na podstawie najważniejszych zastosowań i cech: na sprzęt do pracy, do domu (w roli uniwersalnego komputera do przeglądania internetu, odtwarzania filmów czy muzyki, przeglądania zdjęć z wakacji itp.), do gier (co z wiadomych powodów było sporym wyzwaniem w niższych kategoriach cenowych) i mobilny (czyli taki, który dobrze sprawdzi się poza domem czy biurem, z dala od zewnętrznego źródła zasilania).

Laptop do gier przede wszystkim powinien być wyposażony w jak najwydajniejszą kartę graficzną. Oczywiście, w przypadku najtańszych modeli nie ma co liczyć na obecność samodzielnej karty, a zadanie wygenerowania obrazu w grach spada na układ graficzny zintegrowany z procesorem. Wydajność takich układów jest dalece niewystarczająca do tego, by zapewnić płynność animacji w nowych grach o dużych wymaganiach co do sprzętu. Można jednak pograć w starsze tytuły lub na przykład proste gry Flash.

Najtańsze laptopy z samodzielnymi kartami graficznymi kosztują około 1500 zł. Jednak te karty to najmniej wydajne konstrukcje montowane w nowych laptopach (GeForce 820M) i nie pozwolą poszaleć w najnowszych grach. Na w miarę komfortową rozgrywkę (ale nadal w niskiej rozdzielczości i w najniższych ustawieniach jakości obrazu) pozwala liczyć sprzęt kosztujący co najmniej 2000–2500 zł. W tym przedziale cen można już znaleźć laptopy z GeForce'em 840M i szybszymi.
Prawdziwa zabawa zaczyna się od około 3000 zł. Za tyle można kupić sprzęt wyposażony w kartę graficzną GeForce GTX 860M. Obecnie szczyt marzeń miłośnika gier to GeForce GTX 980M. Niestety, najtańszy komputer przenośny, w którym można go znaleźć, kosztuje, bagatela, około 6500 zł.

Obok możliwie wydajnej karty graficznej bardzo ważnym elementem laptopa do gier jest szybki procesor. Co prawda nie jest on aż tak istotny jak układ graficzny, ale w skrajnych przypadkach może być wąskim gardłem.

Nie bez znaczenia jest ilość pamięci operacyjnej. Jeśli zabawa w grach ma być komfortowa, nie powinno jej być mniej niż 8 GB. Montowane w tańszych laptopach 4 GB to naszym zdaniem absolutne minimum.

MRAF

2015-02-10 20:35


0 głosów
Mrsiemaema
Mrsiemaema
Należy zwrócić uwagę na:
- kartę graficzną
- procesor
- pamięć ram

2015-02-10 22:55


0 głosów
kulukaj
kulukaj
Należy wziąć pod uwagę takie parametry jak:
Ilość czasu zanim akumulator się rozładowuje
Procesor
Wskazane 8GB pamięci Ram
Karta graficzna
Oraz spróbować znaleźć w okazyjnej cenie laptopa

2015-02-10 22:59


0 głosów
bartesdj
bartesdj
1. Jaki mamy budżet na sprzęt
2. W jakie gry chcemy grać
To są 2 najważniejsze rzeczy przy wyborze laptopa do gier.

2015-02-10 23:04


0 głosów
Mada428
Mada428
Należy zwrócić uwagę na te podzespoły :
- procesor
- chłodzenie
- karta graficzna
- pamięć RAM
- prędkość zapisu dysku

2015-02-10 23:08


0 głosów
IcedTea
IcedTea
Przede wszystkim na bardzo mocnej grafice, i procesorze.

2015-02-10 23:08


0 głosów
Dixer
Dixer
Jeżeli szukamy laptopa do gier, to najpierw musimy przemyśleć w jakie gry najczęściej gramy. Jeżeli są to najnowsze gry to na pewno będzie nam potrzebny mocny sprzęt. Tutaj najczęściej liczy się karta graficzna, procesor oraz pamięć ram. Dla każdej gry podane są wymagania sprzętowe więc jeśli wiemy już, w co zamierzamy grać to wystarczy sprawdzić czy nasz sprzęt pokrywa się z wymaganiami gry.

2015-02-10 23:08


0 głosów
Aderak
Aderak
Ekran:
Full HD to podstawa
Wydajność
Dysk twardy
Peryferia
Mobilność
Jakość wykonania

2015-02-10 23:12


0 głosów
upa323108
patryk11917@gmail.com
na procesor i pamięcz ramu oraz na grafika ogulnie laptopy nie nadają sie do gier po 3 latach bo części nie wymienisz

2015-02-10 23:18


0 głosów
upa323108
patryk11917@gmail.com
sorki ogólnie

2015-02-10 23:19


0 głosów
usz323073
szymonnowak@outlook.com
Takie laptopy muszą mieć podzespoły o wysokich parametrach, a co się z tym wiąże?
Wysokie pieniądze.
Jeśli jednak chcemy kupić laptopa do gier i trochę zaoszczędzić możemy kupić laptopa o trochę słabszych parametrach ale gry będą one działały mniej płynnie i na słabszych ustawieniach graficznych. Zawsze możemy kupić używanego laptopa o wysokich parametrach dośc tanio. Komputer do gier musi mieć conajmniej:
- Procesor Intel Core i3 lub wyższy
- 4GB ramu
- Kartę Geforce GTX 660 i conajmniej 1gb pamięci w karcie graficznej.

2015-02-10 23:21


0 głosów
klakla28
klakla28
Według mnie (z punktu widzenia kobiety), najważniejszy jest ekran. Mianowicie chodzi o to, by był to ekran full HD, aby obraz był idealny, byśmy mogli dostrzec wszelkie detale naszej gry. Ponadto ważne jest, aby laptop poradził sobie z każdą, nawet najbardziej wymagającą grą i aby się nie zacinał! To oszczędzi nam sporo nerwów. Ponadto wchodzi w grę dobry procesor, oraz uważam, że laptop powinien mieć też dużą ilość pamięci RAM.

2015-02-10 23:26


0 głosów
albandi
albandi
Laptop do gier musi mieć dobre podzespoły. Zależnie od tego w jakie gry chcemy grać, te podzespoły mogą być lepsze lub gorsze. Najlepiej oczywiście patrzeć przyszłościowo i kupić od razu dobrego laptopa. Najważniejszymi podzespołami, które wpływają na wydajność gier są:

1. Karta graficzna.
2, Pamięć RAM.
3. Procesor.

Warto także, aby laptop miał pojemny dysk, lecz nie jest to oczywiście wymagane.

Możemy się także zaopatrzyć w dysk SSD. Wpływa on znacznie na czas wczytywania gry, oraz działanie systemu operacyjnego. Warto jak najbardziej zakupić taki dysk, aby móc cieszyć się już w pełni :)

2015-02-10 23:27


0 głosów
ninjaonlinex
ninjaonlinex
Laptop do gier widzę tu odpowiedzi, które traktują potencjalnego nabywce jakby miał nielimitowany zakres pieniędzy, a wiemy jakie są realia w Polsce :<
Więc wybierając puszkę pod gry określ się najpierw w co chcesz grać bo jeżeli masz zamiar pykać w tytuły, które nie potrzebują kosmicznych specyfikacji to zadaj sobie pytanie "po co?"
Jak już się określisz co do zakresu tytułów wtedy możesz napisać temat albo poczytać odnośnie wymagań gier i tu nasunie Ci się mniej więcej sama odpowiedź.
a taki standard typu uniwersalne zasoby to polecam:
-ram 8 gb ponieważ nie jest to duży koszt, a przy już nowszych produkcjach to takoby standard
-dysk jeżeli to mają być gry to wydaje mi się, że 500 gb wystarczy, jeżeli masz większy zakres funduszy to owszem 1TB zawsze lepiej mieć, bo z czasem może stać się użyteczny (mam 1 TBi nie wykorzystuje nawet połowy)
- procek tu bym stawiał na i5 polecam zerknąć na benchmarki z danych gier
-karta graficzna to tutaj podam do 800 zł Gigabyte GeForce GTX 760 2
GB WF2 OC, która powinna spokojnie Cię zaspokoić

2015-02-10 23:34


0 głosów
zdybo
zdybo
Osobiście moim zdaniem laptop do gier nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, ale często znajomi pytają mnie o taką opcję więc podpowiadam.
Na wydajność w grach wpływać będzie niewątpliwie karta graficzna i tutaj należy postawić na model z dedykowaną kartą graficzną o sporej ilości pamięci gddr5 i dobrej wydajności. Drugim najważniejszym parametrem będzie procesor, musi być wydajny, mieć co najmniej 4 mocne rdzenie. No i 3 warunek techniczny, to minimum 8GB ram, jeżeli chodzi o gry. Opcjonalnie warto rozważyć dysk SSD. Teraz warunki mniej techniczne - spora matryca, o dużej rozdzielczości, najlepiej matowa. Klawiatura z wygodnym rozstawem klawiszy, dobrze gdyby była podświetlana.

2015-02-10 23:38


0 głosów
krzysztofD
krzysztofD
Najwarzniejszym parametrem laptopa do gier jest karta graficzna, ram i procesor

2015-02-10 23:43


0 głosów
piotrcyranek
piotrcyranek
NA Procesor najlepiej intel z duzo iloscia mb cashu
Na karte graficzna dedykowana jakis geforce zeby latalo
ilosc ramu od 6 zwyz ja mam 8 gb ramu
z dyskiem min 1 tb

2015-02-10 23:47